logo bitva Přívory 2019

31. srpna 2019

Bitva v Přívorech u Mělníka

Zveme vás na 10. ročník historického dne v Přívorech u Mělníka na obvyklé bitevní louce. I tento rok uvidíte ukázky chladných zbraní, sokolnictví a dobových řemesel a mnoho dalšího.

Akce se koná za finanční podpory městyse Všetaty.Program

otevření tržiště


12.00

zahájení programu


14.00

gotická bitva


15.00

renesanční bitva


17.00

kapela Metanoon


19.00

ohňové vystoupení


20.30

Pořadatelé si vyhrazují právo cokoliv v programu změnit. Čas zahájení akce je pevný!Pravidla

Bitva se koná na soukromém pozemku a je tedy zakázáno rozdělávat kopaná ohniště. Vzhledem k prostoru je nutné, abyste se domluvili s pořadateli na umístění tábořiště. Pořadatelé si mohou vyžádat dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu před bitvou. Při pozitivním testu nebude dotyčný vpuštěn do bitvy. Střelci budou vyzváni ke kontrole zbraní, šípů a k předložení náležité tormentace zbraní. Při neuposlechnutí pokynu pořadatele může být dotyčný vykázán z celé bitvy a vyzván k opuštění tábora. Příjezdová cesta, ulice Krátká, je vyhražena pro místní obyvatele a pro potřeby pořadatelů (příjezd služeb, zásobování, zdravotnická pomoc atd.). Parkování je zajištěno u budovy Sokol Přívory (jako vždy). Výjimky (stánkaři) mohou parkovat na příjezdové cestě pouze se souhlasem pořádajících.

V samotných bitvách je pak nutné držet se pokynů velitelů a dodržovat scénář. Vzpomeňte si pak na Šermířské desatero, které bylo vytvořeno pro vaši i naši bezpečnost.Sponzoři akce